iBlogRze, że co?

– Wiesz, generalnie to takie spotkanie ludzi powiązanych ze wszystkim social-‚media’, blogami, siłą rzeczy ci ludzie są z Rzeszowa i okolic. Bardzo ciekawa opcja na spędzenie jednego wieczora w miesiącu z osobami, które chcą od siebie więcej, chcą się rozwijać! Wszystkich łączy podobna pasja i to tworzy świetną, luźną atmosferę. Warsztaty prowadzą oczywiście utalentowani prelegenci! Pierwszy iBlogRze odnosił się do tematu „jak przyprawić bloga„, drugi natomiast skupiał się na kreatywno…
– No, ale po co to komu? – rzucił ziewając

Zapamiętajcie to logo!

 To fragment rozmowy z moim znajomym w przeddzień EVENTU (pozdrawiam stróżów języka polskiego, wy wiecie do kogo to 😉 ). Doinformowałem się na ostatnich warsztatach, że nie ma głupich pytań, ale to zadane wyżej do innego typu się nie kwalifikuje. Chociaż narzekać nie mogę, ponieważ popchnęło mnie to w stronę przemyśleń dlaczego warto stawić się na iBlogRze, niezależnie od zainteresowań. Bez zbędnego przeciągania, oto
5 powodów dla których warto musisz stawić się na iBlogRze:

1. Ludzie
Najważniejszą składową udanego wydarzenia, dobrze prosperującej grupy czy projektu są ludzie. Wyjątkowych, otwartych i pozytywnych na iBlogRze nie brakuje. Związani z wieloma innymi projektami w Rzeszowie, z różnych branż i o diametralnie innych zainteresowaniach. Nie wątpię, że znajomości tutaj zawarte będą pomocne w przyszłości. Dodatkowo, duży wachlarz osobowości daje świetne efekty w trakcie trwania warsztatów.

2. Warsztaty
Sednem projektu jest rozwój. Siebie, a przez to także swojej twórczości. Właśnie w tym kierunku idą warsztaty. Prowadzone przez świetnych ludzi, profesjonalnie, ale okraszone dużą dawką humoru. Informacje, techniki i ciekawostki wsiąkają do głowy poprzez wszystkie zmysły (cokolwiek to znaczy). Hej, swoją drogą, co jest ciepłe, miękkie i długie?

3. Atmosfera
Kocioł pełen ludzi o różnych umiejętnościach, charakterach, skupionych wokół tej samej idei tworzy niepowtarzalny klimat. W chwili, gdy masz za zadanie np.: wymyślić w pięć minut produkt z dwóch skrajnie różnych rzeczy, a następnie zaprezentować go przed resztą osób, widać, że wszyscy są na siebie otwarci oraz przyjmują się bardzo ciepło. Szczególnie, gdy w parze w której pracujesz ścierają się różne pomysły na projekt.
Jeżeli jesteś smutasem i nie chcesz się za bardzo otworzyć, ponieważ masz gorszy dzień – odmieni Ci się to, mówię po swoich doświadczeniach. Tacy ludzie, taki projekt.
Cóż, w najgorszym wypadku, jeżeli nie zadziała to przynajmniej nie musisz pić sam, do lustra.

4. Niezapowiedziane akcje
Nie było jeszcze ślizgania się na skórkach od bananów, czy samozapłonów, ale formuła warsztatów pozwala na jakieś perełki. Nie chodzi tutaj o to jakie zdania padają z ust uczestników, bo chwilę by mi zeszło zanim bym je tu wypisał. Niemniej, jeżeli ktoś chce być świadkiem – musi wpaść.

5. Motywacja
Gdyby nie ostatnie spotkanie ten wpis by nie powstał. Nie dlatego, że nie miałbym o czym napisać. Jestem, jak prawdopodobnie większość z was, słaby w trzymaniu się swoich planów. I tak „Spokojnie Sławek, jeden wpis na tydzień.” zamienia się na „Nie no w sumie jeden na rok też jest nie najgorszy„. Widząc ludzi, którzy realizują się w tym co i Ciebie pociąga, łatwo poczuć chęć tworzenia (tudzież zazdrość, whatever floats your boat) i faktycznie coś ruszyć wróciwszy do domu.

Dlatego warto się w osiąganiu tego wspierać.

 Po każdym iBlogRZE, jak to zwykle na różnych wydarzeniach, padają gratulacje i podziękowania. Miło się tak pomiziać, ale postaram się z tym nie przesadzić (robię to pierwszy i ostatni raz):
Naprawdę ogromne gratulacje i podziękowania (no co?) dla Justyny Kot, która jest mózgiem operacji, Agnieszki Łajtar-Kopyś oraz Arka Nepelskiego, za świetnie przeprowadzone warsztaty. Do tego, według mojej wiedzy, niewątpliwy wkład w całość mieli: Berenika Kochan, Dominik Niedźwiecki oraz Piotr Siorek. Psss panie z ‚Hola Lola’ też pozdrawiam, póki mam czas na antenie.
Po tych pięknych ukłonach zostaje mi tylko powiedzieć –  do zobaczenia na iBlogRze III.

Reklamy

Jeden komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s