Aborcja i inne używki.

Dziś będzie ciężko, więc ludzie którzy wolą czytać tutaj o pierdołach niech sobie odpuszczą.

Zaskakuje mnie jak bardzo da się rozdmuchać głupią sprawę. Wiadoma jest wina, wiadomy jest winowajca, ale „sumienie” ważniejsze. Dla ludzi, którzy jeszcze nie do końca załapali temat:
Do pana Bogdana Chazana, dyrektora Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie, przyszła zdesperowana Pani XYZ, która miała zamiar poddać się zabiegowi aborcji. Lekarz ten odmówił powołując się na słynną już klauzurę sumienia, jakby tego było mało, uznał też, że sprzeczne z jego religią będzie podanie pacjentce informacji do kogo mogłaby się zwrócić z problemem. Pani XYZ profesora zaskarżyła, szczególnie, że dziecko miałoby się urodzić chore.

To czy byłoby nieuleczalnie chore, czy też nie nic tu nie zmienia. Sama aborcja to kwestia sumienia, ale przy kawie, wśród znajomych, gdzie się żartuje, teoretyzuje i ogólnie gada o pierdołach. Nie gdy się jest lekarzem, który podejmuje pracę wysoce społeczną, ba, który składa pewną mało znaną przysięgę Hipokratesa i jest się zobowiązanym do niesienia pomocy niezależnie od swoich opinii. Klauzura sumienia to bzdura, a powoływanie się na nią jest po prostu śmieszne. Czekam na bohaterów mówiących, że nie będą pomagali pacjentom z rakiem, bo „Bóg tak chciał”. Osoba o statusie społecznym lekarza nie może stać na miejscu krytykanta, a to, że dostaje władzę nad cudzym życiem nie daje mu prawa decydowania czy mu pomoże. Jestem pewien, ze większości z was tłumaczyć tego nie muszę – macie mózg i rozumiecie sytuację.

Belfort help, bo bez nadmiaru alkoholu, narkotyków, masturbacji i seksu ciężko będzie mi zrozumieć co tu się dzieje.
Belfort help, bo bez nadmiaru alkoholu, narkotyków, masturbacji i seksu ciężko będzie mi zrozumieć co tu się dzieje. Przede wszystkim masturbacji.

Zrozumiałbym gdyby profesor odmówił wykonania zabiegu, ale wysłał do kogoś, kto tej kobiecie może pomóc. Gdyby lekarz teraz przyznał się, że dał TROCHĘ dupy. Niezależnie od tego czy byłaby to kwestia nacisku, czy faktycznie by zobaczył poziom hipokryzji (uwaga, prof. te zabiegi wcześniej wykonywał, na starość przypomniał mu się problem nieba i piekła). Pan Chazan woli jednak walczyć, a z tego co dziś zdołałem zauważyć na różnych portalach, w dodatku wspiera go wielu ludzi. Wychodzi przed nich i pokazuje im jak wyglądają zniekształcone płody czym stara się udowodnić, że ten od Pani XYZ taki chory to nie był. Nie rozumiem. Może to wszystko to jakiś ponury żart, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problem aborcji, albo Pan Chazan zmienia zawód i próbuje swoich sił w stand-upie. Stwierdził on mianowicie, że na poparcie swojej decyzji przywoła fragment przysięgi, która od okolic XVw. nie funkcjonuje.

piekny-kraj

Inną kwestią jest sama odpowiedzialność. NFZ nałożył karę w wysokości 70 tyś złotych. Nie, oczywiście, że nie na Pana Lekarza Chazana, tego od Świętej Rodziny, jego tylko usunął ze stanowiska dyrektora. Kara poszła na konto szpitala. Nieźle, co? Na sam koniec podsumowanie i cytat wyciągnięty z przysięgi Hipokratesa:

„Przyrzekam według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek”

W sumie ciężko powiedzieć, że mnie to bardzo obchodzi i nie daje spać po nocach. Wydaje mi się, że niesprawiedliwym jest, że ktoś kto potrzebuje faktycznej pomocy nie może jej otrzymać ze względu na religię i przekonania danej osoby. Człowieka który pracuje dla dobra społeczeństwa i powinien zaufanie ludzi darzyć z szacunkiem, tak samo jak ich życie. W wypadku konfliktu ideologii lekarz powinien wysłać do kogoś kto tej pomocy może udzielić. Finito!

Katecheza na dziś: Nie bądźcie hipokrytami, gburami albo ziemniakami. Cokolwiek to dla was znaczy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s