Po godzinach…

Nazwisko Scorsese większości przywodzi na myśl słynnego „Wilka z Wall Street„, może „Chłopców z ferajny„, ew.”Taksówkarza„. U mnie było dokładnie tak samo do czasu Wilka, po którym nie mogłem powstrzymać się od poznania twórczości tego reżysera. Tak w moje ręce trafił film „Po godzinach„. Jestem zaskoczony.

AfterHours

Bohater, Paul, to znudzony życiem pracownik jednej z nowojorskich korporacji. O późnej godzinie wieczornej, siedząc w kawiarni i czytając książkę, poznaje trochę ekscentryczną nieznajomą. Połączeni zamiłowaniem do tej samej książki przeprowadzają miłą rozmowę i Paul wraca do domu z numerem telefonu kobiety. Niezbyt pewny siebie, dzwoni do niej. Co dziwne, zostaje zaproszony do jej domu, warunkiem jest to, że ma się zjawić tej samej nocy. Czy bohaterowi uda się wieczór? Może go ktoś ukradnie? Dlaczego będzie go ścigała PANI-Z-SAMOCHODU-Z-LODAMI (nie wierzę, że nie ma takiego słowa jak lodziara)? – Obejrzyjcie się dowiecie, o.

After_Hours (4)
Miodowe lata osiemdziesiąte!

Film reprezentuje gatunek komedio-dramatu, każdy medal ma dwie strony i humor często przypomina smołę. Czarny, gęsty i nie dla każdego(?). Tym niemniej nocna podróż ulicami Manhattanu serwowana przez Scorsese jest świetnym doświadczeniem. Przeplatające się zdarzenia losowe, osoby, specyfika lat 80, zachowanie bohatera, to wszystko składa się na fabułę i do niej przyciąga. Paul wpada w plątaninę relacji, a humoru dodaje jego początkowa motywacja i wielka związana z nią zmiana. Realizacja jest świetna i okazjonalne momenty „co do cholery” są jak małe diamenciki w koronie. Ten film polecam starcom, kobietom w ciąży, mężczyznom w ciąży i wszystkim innym chętnym obejrzeć jakąś nie-mainstreamową komedię/dramat/komedię. Zdziwić was może co was śmieszy, odstrasza i odstręcza.

6a00d83455e40a69e2019aff8beda4970c-500wi
Aren’t we all?

Katecheza #1: Czytajcie książki, niosą przygody. W sumie to filmy też możecie oglądać.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s