Tu wstaw demokrację.

Jak już się domyśliliście, ten tekst z nową jakością wpisów to był kit. Przyzwyczajcie się do innego poziomu wpisów (nie chciałem użyć słowa gorszego). Są różne wyjścia. Możecie zamknąć kartę przeglądarki, możecie też stwierdzić „to jest zajebiste” i przełknąć gorycz potykania się o głupie tematy, którymi zarzucam. Przypomina mi to pewną legendarną krainę, rządy… Coś jakby Rosj…

Ano, Rosja. Federacja Rosyjska. You know, taki kraj. Mogliście o nim słyszeć, ostatnio się dużo mówi o tym państewku w telewizji. Jako, że nie widzę sensu stać w linii z każdym na świecie i lamentować jaki ten Putin zły, wyjdę troszkę przed szereg. Więc maść w ręce i do dzieła.

Screen_shot_2010-11-29_at_9.39.56_AM_width_600x
Świat jest pełen rzeczy, których dalej nie rozumiem, a przynajmniej na to wychodzi.

Zauważyliście pewną sytuację? Unia Europejska i Stany Zjednoczone kontra Rosja. To dość dużo, 29 państw łącznie vs 1, jakby na to nie patrzeć*. Ten ujeżdżający niedźwiedzie, strzelający laserami z oczu i zionący ogniem pan Władimir ma cojones. Próba rakiety balistycznej w okresie gdy mamy lekki konflikt?** – Żaden problem. Obwód Kaliningradzki świetnie nadaje się na kurort wypoczynkowy dla naszych wojsk w marcu? – Jedziemy! Swoją drogą ciekawe co czuje taki Kim Dżong Un. Jego plany podboju świata każdy wyśmiał, pewnie siedzi i je. Je wszystko co może. W tym czasie, gdy Rosja śle helikoptery na Krym, Unia odpowiada sankcjami. To mądre wyjście. Odpowiedzialne. Brak dawania powodów do eskalacji konfliktu. Mimo tego, że nie leży on w interesie żadnego z narodów, jest on możliwy do wywołania. Co nie znaczy, że trzeba już pakować słoiki z ogórkami i wódkę do schronów i czekać na Harmię Herwoną. No ale to odpowiedzialne wyjście jest tak cholernie pozbawione charakteru. Wyrazistości. Czuję, że Putin zostanie zapamiętany dłużej niż większość z przedstawicieli wielkich państw początku XXIw.

zwx
To mobilna wersja rakiety balistycznej, którą Rosjanie na dniach testowali. Nie sugeruję, że u podstaw każdego konfliktu leżą kompleksy, ale przyjrzyjcie się temu penisowi. Znaczy rakiecie. Cholera.

W gwoli ścisłości. Nie jestem za agresją. Nie podoba mi się to, co ma miejsce na Krymie. Nie wyobrażam sobie być teraz na miejscu Ukraińców mieszkających tam. Patrząc na atmosferę, wielu z nich pewnie będzie zmuszonych sytuacją do opuszczenia miejsca gdzie od lat żyli. Zależy to w dużej mierze od referendum, które się 16 Marca. Chociaż z tym to też wiele nie wiadomo. Rosja mówi, że jest fajne i przemyślane, reszta, że się tak nie bawi i nie odda tak łatwo łopatki. Piaskownica czy nie piaskownica, sytuacja jest średnia dla wszystkich. Nie będę tutaj krzyczał, że łączę się w bulu i nadzieji, ale życzę wschodnim sąsiadom spokoju. Choć, nawet powiedziawszy to, jestem pełen podziwu dla dyktatorskich zapędów Putina. What a guy.

O, udało się napisać wpis bez porównywania go do Hitlera. Ups.

*Jasne, że nie wszystkie państwa się angażują, tak jak Good Guy Poland, ale Unia to Unia, tak? TAK?
** To, że wcześniej ta próba już została ustalona, nie zmienia faktu iż wypadła na taki okres na jaki wypadła. Tak przez przypadek tylko. Sorry. ~Putin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s