Przegląd tygodnia 02-09

Przegladnew
Jako, że tamten przegląd kończył się na sobocie pozwolę sobie dodać wydarzenie z poprzedniej niedzieli. Dziś będzie dość sportowo, pedofilowo i niezręcznie.

5. Ponad rok na morzu?
Historia rozbitka, który dryfował blisko 16 miesięcy w oczekiwaniu na zbawienie. Zwykły połów zamienił się w walkę o życie, gdy łódź dwojga przyjaciół straciła napęd. Jeden z nich umarł, drugi, Jose szczęśliwym trafem wrócił na ląd. Nie każdy wierzy w całą historię, nie każdego to interesuje. Ciężko jednak kłócić się, że w gąszczu historii fantastycznych, życie potrafi przypomnieć o swojej wyobraźni.

4. Koniec Super Bowl.
Dla niewiedzących, to liga futbolu amerykańskiego. Od lat jest go już głównie wydarzenie komercyjne, nastawione na reklamę, a mniej na sport. Dowodem na to jest chociażby zabawny wynik(43:8), który w finale po prostu nie przystoi drużynom oraz tym, że jeśli w googlach poszukamy informacji o Super Bowl zauważymy głównie skandale (RHCP grało z, jak to zostało ujęte, półplaybacku, Johansson brała udział w jakiejś tam reklamie) . No i reklamy. Właśnie je polecam obejrzeć. Dla mnie jedyna rzecz, która jakoś w tym wszystkim przyciąga uwagę. Budweiser, Jaguar… i reszta.

3. Komitet ds. dziecka ONZ vs Watykan
Wcześniej w tym tygodniu, ww. komitet ostro odniósł się do spraw tuszowania pedofilii w kościele Katolickim. Zażądali ksiąg wypełnionych imionami i nazwiskami ludzi, którzy brali w tym procederze udział, lub byli bezpośrednimi sprawcami. Komitet domaga się by Ci ludzie zostali usunięci z pełnienia funkcji duszpasterskich. Istotnym faktem jest też wypłacenie odszkodowań wszystkim ofiarom. Odpowiedź Watykanu w głównej mierze krytykowała ONZ była pełna pierdół. Dłuższy artykuł macie do przeczytania chociażby tu.

2. Soczi, Soczi, Soczi. 2014.
Wszędzie hype, podwójne sedesy, cywilizacji kresy, impreza na poważnie. Gdyby nie wpadka na wejście, cztery koła olimpijskie i kiełkująca Ameryka. Obrazek, który już nawet wylądował na t-shirtach. Tak czy inaczej, nie zostaje nic jak życzyć powodzenia uczestnikom.

1. Facebook w 3 klasie podstawówki.
10 lat serwisu hucznie nie zostało świętowane. Dla pokolenia zapatrzonego w ekran monitora jest to jednak rzecz warta napomknięcia. Więc proszę, wspominam. Chcecie dłuższe, niesamowicie profesjonalne wspomnienie? To mam dla was zagadkę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s