Zagadka

Co dziś obchodzi urodziny?

2

4 lutego 2004. Legenda głosi, że świat się zatrzymał, a bieguny internetu odwróciły, wszak w sieci pojawił się „The Facebook”. Początkowo łączący szkoły w stanach, później w 2005 roku z usuniętym „The” dotarł już za oceany. 2006 i 2007 to głównie rozwój aplikacji i wszystkich znanym na dobrze funkcji strony. 2008 i wydanie Iphona 3G ze wsparciem dla aplikacji niezależnych oznaczał dla firmy Zuckerberga poszerzenie grona odbiorców mobilnych. W 2009 to coś co widnieje po prawej stronie mojego bloga zaczęło być używane. Później było dużo blablabla i kontynuacji pracy nad sferą aplikacji mobilnych. Wiązało się to bezpośrednio z rozwojem smartfonów oraz zyskiwaniem popularności przez tablety. 2012 był dość owocnym rokiem, Facebook debiutuje na giełdzie i w międzyczasie kupuje Instagram. Pokazuje to zainteresowanie jakie żywi głowa serwisu do różnego rodzaju startupów, które mogą w jakiś sposób przydać się portalowi. Historii nie ma co opisywać szczegółowo, bo kto chce więcej info, ma wiki. Przejdźmy do tego co wszyscy lubią najbardziej!

babeczka
Nie, nie chodzi o to głuptaski. To tylko babeczka urodzinowa.

WSZYSCY KOCHAMY LICZBY! (?) Więc do rzeczy, liczba użytkowników to jakieś 1,25 mld ludzi, z czego blisko mld to użytkownicy urządzeń mobilnych. Wartości może i duże, ale ostatnimi czasy zauważalna jest tendencja spadkowa. Mnogość aplikacji społecznościowych na rynku może stawać się co raz większym problemem,a ciągłe ewolucje, jak rozdzielenie mobilnego fb i messengera i bezustanne eksperymenty z formą newsfeedu, niewystarczające do przyciągnięcia nowych ludzi. Przy okazji – widzieliście może Facebook Paper?

Prawda jest niezaprzeczalna – można dzwonić do Pana Macieja z TVN’u i pytać o przyszłość fb, ale wiadome jest to, że mimo problemów, królestwo Zuckerberga nadal jest liderem. Zaśpiewałbym sto lat, ale tego serwisowi nie życzę. To by było za nudne, niech lepiej pcha pompuje pieniądze w start-upy, a nuż kupi jakiś z Polski. Żeby być precyzyjnym, od ludzi z Rzeszowa.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s