Wiele odcieni szarości

1375184297806

Wpisowe

Nieładnie jest zaczynać nawiązaniem do poprzedniego wpisu, ale to naturalnie ciśnie się na klawisze. Rozmawiałem dziś z moją znajomą o postanowieniach noworocznych. Sama stwierdziła, że nie posiada żadnych, bo nie znalazła na nie czasu. Wysnułem swoją teorię jakoby postanowienia noworoczne w takiej formie jaką zakłada większość osób, były bez większego sensu. Ze wszystkim jest tak, że łatwo jest spróbować, ale trudniej przy tym siedzieć i nad sobą pracować. Dlatego te całe przysięgi sobie składane w dniach końca 2013 są w dużej mierze o kant dupy rozbić. – Ale jak to?

Kłamanie samemu sobie jest rzeczą która przychodzi najłatwiej na świecie. Idąc prostą logiką – lżejsze konsekwencje (bo to nie kogoś zawiedziemy), czasami tylko my o tych przysięgach wiemy (więc nic w oczach innych nie stracimy, że się nie udało) i w ogóle tak fajnie sobie powiedzieć, ze „od jutra się…” nie dotykam… na przykład. W dodatku sam termin nie sprzyja utrzymaniu pięknych postanowień godnych ładnego medaliku. To ciągłe pieprzenie, że to przecież nie ma szans się udać, że to trudne, że każdy tak mówi jak ty i w ogóle „hehe, postanowienie, no tak, jak co roku”.

Odnosząc się do tego pytania w pierwszym akapicie. Patrząc na innych sami sobie odpuszczamy walkę, której nikt za nas nie podejmie. Brzmi pompatycznie i głupio, ale codziennym zachowaniem zmieniasz siebie i swoje otoczenie. Populizm to populizm, tak samo jak poddawanie się jest przeciętne. Przeciętne. Nudne. Szare. By coś zmienić, nawet małego nieraz trzeba wiele odwagi, a jeśli znajdziesz ją wtedy, gdy jest potrzebna do zmiany – zostanie później na stałe. Nie słuchajcie innych, jeśli mówią, że coś jest trudne, albo nierealne, a co najważniejsze:

Walczcie przeciwko białemu człowiekowi i zapobiegajcie pożarom lasów, a przede wszystkim bądźcie sobą i żyjcie jak chcecie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s